AraWhatsApp
WeCreativez WhatsApp Support
Whatsapp İletişim
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim?

Dış cephe mantolama modelleri

Dış cephe mantolama modelleri

Dış cephe mantolama modelleri

Mantolama, farklı çeşitleri olan ve her çeşidi farklı seviyelerde efektif olan bir uygulama türüdür. Bu noktada, Dış cephe mantolama modelleri hakkında bilgi sahibi olmak, uygulama türlerinden hangisini seçeceğiniz konusunda size net fikir verebilir. Öncelikle modelleri inceleyelim. Dış cephe mantolama modelleri; EPS mantolama ve Taşyünü mantolama olmak üzere iki türdür. EPS mantolama genel olarak yaygın biçimde kullanılan mantolma türüdür ki, maliyet bakımından en efektif çözümdür. Taşyünü mantolama ise maliyetleri biraz daha fazla olmasına karşın, en etkili yalıtım türüdür ki, çok düşük veya yüksek sıcaklıklarda dahi mükemmel etkiye sahip olan uygulama, ses ve yangın yalıtımı özelliklerine de sahip olmasından dolayı, en etkili yalıtım türü olarak kabul görür.

Tabii Taşyünü mantolama tercihi bir opsiyondur. EPS mantolama da ısı yalıtımı noktasında oldukça efektif bir çözümdür ki, yaygın olarak tercih edilen ve kanunen de kabul gören uygulama, ihtiyaçlarınızı karşılayabilmektedir. Yalnız, yapının niteliklerine ve konumuna bağlı olarak taşyünü mantolama tercih edilmesi gerekli olabilmektedir. İklim bakımından çok elverişiz lokasyonda bulunan bir yapı için taşyünü mantolama tercih edilebilecek Dış cephe mantolama modelleri listesinin başında yer alacaktır. Bunun yanında herhangi bir lokasyonda çok ciddi yalıtım özelliklerinin beklenmesi durumunda yine taşyünü mantolama tercih edilebilir ki, taşyününün dansitesi artırılarak yalıtımın özellikleri de geliştirilebilmektedir.

Hangi Dış cephe mantolama modelleri tercih edilmelidir?

Esasında yukarıda belirttiğimiz gibi; Dış cephe mantolama modelleri seçimi hususu tamamen tercihtir. hangi modeli seçeceğiniz konusunda bir zorlama bulunmayıp, kanunun öngördüğü şekilde yalıtım fonksiyonu elde etmek için her iki yöntemden birisini nitelikli biçimde uygulamanız yeterli olacaktır. Bu noktada kritik olan husus; uygulamanın beklenen özelliklere sahip olup olmamasıdır. Eğer kanunda belirtildiği şekilde uygulama yapılmazsa hangi model tercih edilmiş olursa olsun yeterli sonuç elde edilemezken, nitelikli uygulamalar sayesinde en yüksek verim elde edilebilmektedir.

Erkur Yapı Yalıtım olarak, ihtiyacınız olan yalıtım özelliklerine en iyi şekilde erişebilmenizi sağlamak için çalışmakta, hangi Dış cephe mantolama modelleri tercih edilmiş olursa olsun, en yüksek niteliklere ulaşmak için azami kalite standartlarında faaliyet göstermekteyiz. Siz de bizimle iletişime geçerek, mantolama yaptırabilirsiniz. Bize mesai saatleri içerisinde iletişim linkindeki kanallardan ulaşabilirsiniz. Erkur Yapı Yalıtım, en nitelikli uygulamaları sizlere sunar. Materyal seçimimiz ve işçiliğimiz üst seviyelerdedir. Enerji kimlik belgesini edinmenizin yanı sıra, gerçek etkileri elde etmenizi sağlıyoruz. Yaptığımız uygulamalar söz de uygulamalar değildir. Yalnızca kanuna uygun olmak maksadıyla göstermelik iş yapmıyoruz. İhtiyacınız olanı, bizden fazlasıyla alacaksınız.

04 Aralık 2017
3.809 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?