AraWhatsApp
WeCreativez WhatsApp Support
Whatsapp İletişim
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim?

Mantolama Isı Yalıtım Levhası Filesi

Mantolama Isı Yalıtım Levhası Filesi

Mantolama Isı Yalıtım Levhası Filesi Fileteks Sıva filesinde ithal ürünlere bağımlı olan ülkemizde, İstanbul Teknik hizmeti ve ürün kalitesiyle Fileteks sıva filesini yalıtım sektörünün hizmetine sunuyor.

Fileteks 165 mantolama sıva filesi

Fileteks 75 iç alanlar sıva filesi

Fileteks yalıtım donatısı

Fileteks kaba sıva filesi (ağır görev)

 

Yalıtım Levhası 

EPS : Günümüzde kullanılan yalıtım levhaları arasında, en popüler olanı EPS (Ekstrüde Polistiren) yalıtım levhalarıdır. Oldukça düşük bir işi iletkenlik (0,031 W/mK)değerine sahip olan EPS’nin yangın sınıfı B-1 (Zor alevlenici) ve min.20 Kg/m³ yoğunluktadır. Ülkemizde, dışcephe ısı yalıtımında, çoğunlukla 3 cm kalınlığında, binili tipleri kullanılmakla birlikte, teras yalıtımı, özel işlemler veya istenildiği durumda, 5 cm kalınlığında levhalar da kullanılmaktadır.

XPS : Ekspande Polistiren. Birim hacim kütlesi 16 Kg/m³ ve Isı iletkenlik değeri 0,040 W/mK’dir. EPS levhalara göre daha ekonomik olan XPS levhalar B-1 yangın sınıfına girerler. Beyaz köpük olarak da bilinir.

Taşyünü : Isı yalıtımı ve ses yalıtımı amacı ile kullanılan taşyünü, diğer yalıtım levhalarına kıyasla daha yüksek bir yoğunluğa sahiptir. Doğal yapısı nedeni ile yangın sınıfı A (Yanmaz)  olan taşyünü 0,040 W/mK ısı iletkenlik değerine sahiptir.

mantolama köşe filesi

Ürünlerin Özellikleri

Fileteks 165gr. : Isı yalıtımında donatı olarak kullanılan 1. sınıf elyaftan(E sınıfı cam elyafı) üretilen alkali dayanımı için aprelenmiş bütün değerleri TSE EN 13496’ya göre test edilmiş dış cephe sıva filesidir.

Fileteks 75gr. : İç cephe ısı yalıtımında donatı olarak kullanılan 1. sınıf elyaftan (E sınıfı cam elyafı) üretilen alkali dayanımı için aprelenmiş sıva filesidir.

Fileteks yalıtım donatısı: Dokunmuş ham filedir. Aprelenmediği için alkali dayanımı yoktur. 1. sınıf elyaftan (E sınıfı cam elyafı) üretilir. Genellikle sürme esaslı su yalıtım malzemelerinde donatı olarak kullanılırlar.

Fileteks kaba sıva filesi (ağır görev): Yalıtım yapılmayan cephelerde sıva çatlaklarını önlemek amaçlı kullanılan, alkali dayanımı için aprelenmiş, 1. sınıf elyaftan (E sınıfı cam elyafı) üretilen sıva kalınlığına göre farklı gramajlarda ve mukavemetlerde üretilen sıva filesidir.

Donatı Filesi 

Yalıtım levhası üzeri donatı sıvası, genleşme derzleri, montaj derzleri için üretilmiş ve özel alkalilerle emprenye edilmiş, cam elyaf sıva filesidir. Sıvadaki çatlamaları önler ve yüzeye direnç kazandırır. Mantolama uygulamasında kullanılacak donatı filesi 145 – 170 gr/m² ağırlıkta, 3-4 mm göz aralıklı olmalıdır.

Hafif Sıva 

Çimento esaslı, elyaf katkılı, taş sıva izlenimi veren, son kat hafif dekoratif sıvadır. Mantolama uygulamasında alt katmanları dış etkilerden yüksek sertliği ile korur. Zeminden kaynaklanabilecek görüntü bozukluklarını egale eder. 3 mm kalınlık için ortalama sarfiyatı 3-3,5 Kg/m²’ dir. Beyaz renktedir

Sıva ya da macun çatlaklarını önlemek veya oluşmuş çatlakları gidermek ve dış cephede mantolamada yalıtım sıvasının elastikiyetini sağlayıp çatlamasını engellemek için cam ipliğinden dokunmuş kullanım alanına göre ağırlığı ve göz açıklığı değişken fileler

Yapıştırma harcı-kalefiks Shapemate IB vs. (bir çok yapıştırma harcı bulunmaktadır.)oluklu yüzeyinin tümüne kenarları boyunca sürekli/şerit, orta kısımlara noktasal olarak sürülür. Yapıştırıcının mantolama levhalarının arkasına en az % 40 oranında temas etmiş olmasına dikkate edilmelidir.

04 Aralık 2017
4.749 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?