AraWhatsApp
WeCreativez WhatsApp Support
Whatsapp İletişim
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim?

Söve,Söve Fiyatları

Söve,Söve Fiyatları

Söve yapılarınızın estetik görünümünü de artırdığı için binanıza değer katacaktır. Söve binalarınıza estetik bir güzellik sunmanın yanı sıra ısı, ses gibi dış etkenlere karşı yüksek dayanımlı bir izolasyon malzemesidir

Özellikle pencere etraflarında kullanılan söveler zeminden daha yüksek bir boyut verirler .

Söve cephe tasarımı, söve imalatı ve söve montajı firmamız Bina Yapı tarafından yapılmaktadır.Süsleme ve detay çözümlemelerde kullanılan kapı ve pencere söveleri değişik model ve ebatlarda üretilebilmektedir.Söve binalara dekoratif bir görünüm kazandırır..Dış cephelerde söve uygulaması yapılırken yağmurla birlikte kendini yıkama ve temizleme özelliği olan özel boyalar kullanıldığı zaman ,sövelerin zaman içinde kirlenmesi önlenmiş olur. Söveler, kilit taşları,taçlar,kat silmeleri, sütunlar yapıların dış cephesinde değişik yerlerde süsleme elemanı olarak kullanılmaktadır. Söve uygulaması iyi yapıldığı takdirde yapı ömrüne eş değer ömre sahip olmaktadır.

Söve fiyatları metretül olarak hesaplanır. Sövelerin modellerine göre fiyatlarda farklılık göstermektedir.Dış cephelere uygulanan söveler hammadde’sindeki köpüğün dansitesi yüksek olduğu için, % 60 ile %70 gerçek oranda ısı yalıtımı sağlamaktadır.

 

Söve ürünlerinde kullanılan EPS Expanded Polystyrene  Genleştirilmiş Polistiren B1 sınıfı, yeterince dinlendirilmiş ve yüksek yoğunluklu malzemeden seçilmektedir. Söve dekoratif cephe elemanlarının üzerinde uzun ömürlü kullanım için, yüksek kaliteli ve kalın bir akrilik kaplama bulunmaktadır.

Söve üzerindeki yüksek kaliteli akrilik kaplama sayesinde iklim koşullarına dayanıklıdır. Bünyesine su almaz, bakteri üretmez ve çürümez.

Söve cephe elemanları, hafif ürünler olduğundan binadaki detaylara çok kolay uygulanır. Bu sayede her türlü dekoratif çözümü elde etmek mümkündür.

Söve cephe elamanları kullanıcıları için birçok dekoratif alternatif de sunulmaktadır.

söve

Değişik kalınlık ve genişlikte malzemeler Söve serileri arasında yer almaktadır. Bunun yanında kullanıcıların özel isteklerine göre arzu ettikleri çeşitler de en kısa zamanda Söve kalitesinde temin edilebilir.

Söve, sütun kaplama, kat silme, denizlik..vb cephe aksesuarları için kullanılan bu malzemeler poliüretan hammadeli malzemeler olup yanmaya karşı dayanımı oldukça düşüktür..Dış cephe elemanları oldugundan bu risk daha fazladır.

Alternatif olarak bu aksesuarlar için GRC (Glassfiber Reinforced Concrete) cam elyaf donatılı beton malzemesi kullanılarak, yanma riski ortadan kalkar, bakım ve boya gerektirmediği için de evladiyelik malzemelerdir.

EPS nin üzerini iki çeşit kaplama yöntemi vardır. Bunlar sıvama ve kumlama yöntemleridir.

CNC tezgâhında EPS expanded blokların grafiksel olarak kesilerek, sıva makinesinden geçirilmek suretiyle üzerine 3 mm elastik elyaflı sıvanın kaplanmasına denir. Kumlama yöntemine göre çok daha düzgün ve sağlam bir yüzey oluşur.

04 Aralık 2017
9.840 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?