AraWhatsApp
WeCreativez WhatsApp Support
Whatsapp İletişim
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim?

ÜCRETSİZ EKB DANIŞMANLIĞI

ÜCRETSİZ EKB DANIŞMANLIĞI
Erkur Yapı, tüm müşterilerine ücretsiz Enerji Kimlik Belgesi (EKB) danışmanlığı sunmaktadır. Binaların yalıtım uygulaması sonrası hangi enerji sınıfında yer alacağının belirlenmesinden, bir üst sınıfa geçiş için gerekli işlemler hakkında yönlendirmeye kadar pek çok noktayı kapsayan EKB danışmanlığıyla, bina sakinlerinin ve yöneticilerinin hayatı kolaylaşmakta, doğru yatırımlar yapılarak tasarruf ve kazanç sağlanmaktadır.

Enerji Kimlik Belgesi Yasal Zorunluluktur

2007 yılında çıkarılan 5627 Sayılı “Enerji Verimliliği Kanunu” ile bu kanuna bağlı olarak 2008 yılında yayınlanan “Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği”nde, 50 m²’nin üzerinde inşaat alanına sahip eski veya yeni tüm binalara Enerji Kimlik Belgesi çıkartılması yasal zorunluluk haline getirilmiştir. Bu düzenlemeye bağlı olarak, yeni inşa edilecek binalara 1 Ocak 2011 tarihinden itibaren, bu tarihten önce inşa edilmiş binalara ise 2017 yılına kadar Enerji Kimlik Belgesi (EKB) alma zorunluluğu getirilmiştir.

Yaptırımları da bulunan bu yasal düzenlemeye uymanın ve mevcut bir binaya Enerji Kimlik Belgesi almanın en uygun maliyetli ve hızlı yolu binaya mantolama ve çatı yalıtımı yapmaktır. Bu amaçla,Erkur Yapı, binaların yalıtım öncesi enerji verimlilik sınıfını tespit edip, keşif sonuçlarına göre fizibilite çalışmaları gerçekleştirerek ilgili binanın ısı yalıtımı sonrası hangi sınıfta yer alacağını ortaya koymakta, bir üst sınıfa geçebilmek için gerekli teknik yeterlilikler hakkında bina yönetimlerine bilgi ve danışmanlık hizmeti vermektedir.

Enerji Sınıfınızın Yüksek Olması Karlı Bir Yatırımdır

Bir binanın enerji verimlilik sınıfının yüksek olması, binanın ve eğer varsa binayı oluşturan dairelerin veya dükkanların değerinin de doğru orantılı olarak yükselmesini sağlar. Öyle ki, çoğu zaman ısı yalıtımı ve mantolama uygulamalarının, bina sakinlerine mülk değeri olarak maliyetlerinin kat be kat üzerinde geri dönüşü olmaktadır. Bu bağlamda binanızın enerji sınıfını, otomobilinizin yakıt tasarrufuna veya bir beyaz eşyanın düşük elektrik tüketimine benzetebilirsiniz. Daya yüksek bir enerji sınıfı, daha değerli bir mülk demektir.

Erkur Yapı, bu bakış açısıyla enerji kimlik belgesinde (EKB) üst sınıfa geçmek ve binalarının değerini artırmak isteyen müşterilerine özel “Sınıf Atlama Analizleri” de gerçekleştirmektedir. Binanızın uygulama öncesi sınıfı ve mevcut yalıtım eksikleri dikkate alınarak geçiş kriterleri belirlenmekte ve üst sınıfa geçmek için gerekenler bina yönetimiyle paylaşılmaktadır.MİM İNŞAAT, yeni Enerji Kimlik Belgesi alınmasına kadar tüm aşamalarda bina yönetimine yardımcı olmaya devam etmektedir.

EKB Danışmanlığı hizmetimiz ile ilgili bilgi almak için lütfen bize ulaşın

05 Aralık 2017
1.860 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?