AraWhatsApp
WeCreativez WhatsApp Support
Whatsapp İletişim
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim?

Isı Yalıtım Mantolama

Isı Yalıtım Mantolama

Isı yalıtımı amacıyla dış cephelere uygulanan işlemlerin tümüne mantolama denir. Mantolama, dış çevredeki sıcak veya soğuk havanın bina içerisine geçmesine engel olmak amacıyla en sık uygulanan çalışma türlerinden birisidir. Bu işlemin amacı, mantolama uygulanan binanın veya yapının dış ortam ile olan ısı alışverişini minimuma indirmektir. Ekonomi açısından son derece önemli bir işlem olan mantolama, binalarda ısınma ve serinlemek için kullanılan enerji miktarlarını düşürür.

 

Tüm dünya genelinde enerji kaynaklarının azalması, mantolamanın lüks olmaktan çıkıp; ihtiyaç olmasına yönlendirmektedir. Binanız için son derece önemli bir ısı yalıtım türü olan mantolama neredeyse hemen her binada son zamanlarda sıklıkla gördüğümüz bir işlemdir. Mantolama işlemi uygulanan binalarda ve yapılarda, enerji harcamaları azalmaktadır. Bunun yanı sıra ekolojik sistem için de son derece faydalı bir uygulama olan mantolama sayesinde çevremiz daha temiz kalacaktır. Mantolama işlemi uygulanan binalarda doğalgaz, elektrik ve diğer yakıt türlerinde %50- %80 oranlarında azalma görülmektedir. Doğaya salınan zararlı maddeler, bu sayede en aza indirilecektir.

Sadece kış ayları için gerekli olmayan mantolama, yaz aylarında da binaya giren sıcak havanın absorbe edilmesine yardımcı olacaktır. Böylelikle en sıcak yaz aylarında bile binamız sıcak havanın etkisi altında kalmayacaktır. Daha serin bir yaz mevsimi için mantolama son derece etkili yöntemdir. Mantolama, ayrıca binaların dış görünümünü de etkiler. Estetik açısından dış yüzeyini geliştirir.

İç Cephe Mantolama Fiyatları değişiklik gösteren dış cephe ve mantolama işlemleri özellikle firmanın binayı görerek zamanı hesaplayarak ve kullanılacak malzemeyi ve elemanı hesaplayarak fiyatları değişiklik göstermektedir.. dış cephe ve mantolama özellikle ısı yalıtımı sağladığı gibi ses yalıtımına karşı da duyarlı önemli bir uygulamadır.

04 Aralık 2017
1.054 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?