AraWhatsApp
WeCreativez WhatsApp Support
Whatsapp İletişim
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim?

Mantolama Kredisi

Mantolama Kredisi

Vatandaşlarımızın oturdukları binaları istenen ölçülerde ısıtamamalarının en büyük nedeni bina mantolama sistemlerine sahip olmamalarıdır. Ama bu sorunla ilgili olarak son yıllarda enerji verimliliği ile ilgili bilinçlenme oranının arttığını söyleyebiliriz. Isı yalıtım sistemlerinin gerekliliğine inan vatandaşlarımız oturdukları bina ya da müstakil evlerine yalıtım yaptırmak için gerekli başvuruları yapmaktadır. Ama iyi bir yalıtım sistemi biraz masraflı olabilmektedir. Tabi herkesin maddi durumu yalıtım giderlerin peşin karşılayacak güçte olmayabilir. Bankaların bununla ilgili olarak mantolama kredisi dağıttığını söyleyebiliriz.

Bu yazımızda mantolama ya da ısı yalıtım kredileri hakkında size bazı bilgiler vereceğiz. Mantolama kredisi nasıl alınır? Ortak mantolama kredisi, müstakil evler için ısı yalıtım kredisi ve diğer bilinmeyen tüm detaylar için yazımızda ayrıntılı bilgiler bulabilirsiniz.

Bankalar 36 aydan 60 aya kadar değişik isimler altında ısı yalıtım kredileri vermektedir. Daha çok enerji verimliliği kredisi adı altında dağıtılan kredilere ister bireysel olarak başvuru yapabilir, isterseniz de apartman yönetimi şeklinde krediye başvuru yapılabilir.

Bilindiği gibi özel müstakil ev mantolama kredisi için pek sorun çıkmazken, toplu yaşanılan apartman gibi yerlerin mantolama kredilerinde bir dizi prosedür olmaktadır. Çünkü bina yöneticisi ya da yönetim kurulu bankaya başvuru yaparak mantolama kredisi talep edecektir. Burada öncelikle bina yönetim kurulunun ortak bir karar verip banka ile anlaşması gerekmektedir. Bankaya sunulacak teminatlar karşılığında bina mantolama kredisi alınabilir.

 

Isı Yalıtım Kredisi Veren Bankalar

Ülkemizde birçok banka ısı yalıtım ya da enerji verimliliği kredileri vermektedir. Bu bankalar için burada sizin için Şeker Bank ısı yalıtım kredisi ve Deniz Bank Isı yalıtım kredisi hakkında bilgi vereceğiz.

 

Şeker Bank Isı Yalıtım Kredisi

Şeker Bank ekokredi ısı yalıtım kredisi adı altında dağıtmış olduğu kredilerin vade sayısı;

Bireysel evler için 36 ay ile sınırlı iken,

Apartman gibi toplu yerler için 60 aya kadar vade sayısı belirlenmiştir.

Kredinin en güzel taraflarından biri de 4 ay ertelemeli kredi olup, ödeme vadesi de 3 ayda bir yapılabilmektedir. Bu da 3 ayda bir maaş alan kişiler için oldukça ideal bir kredi seçeneği olarak sunulmaktadır.

 

Deniz Bank Isı Yalıtım Kredisi

Isı Yalıtım kredisi veren diğer bir banka da Deniz Bank’tır. Yeşil kredi adı altında verilen kredide 7000 TL’ye kadar olan limitler için gelir belgesi istenmemektedir. Ayrıca yeşil ısı yalıtım kredisinde 60 ay vade seçeneği sunulmaktadır. Masraf ve komisyonun olmadığı kredide uygun faiz oranları ile vatandaşlara gerekli hizmetler sunulmaktadır.

14 Aralık 2017
1.389 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?