AraWhatsApp
WeCreativez WhatsApp Support
Whatsapp İletişim
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim?

TAŞ YÜNÜ SİSTEMLERİ

TAŞ YÜNÜ SİSTEMLERİ

Taş yünü volkanik kayaçlardan elde edilen bazalt, diyabaz, dolomit gibi mineral, inorganik taşların 1400-1500°C arasında ergitilip, elyaf haline gelmesiyle oluşturulan ve %97 oranında doğal elyaf içeren yangına karşı dayanıklı, su itici özelliği olan ısı ve ses yalıtım malzemesidir.

Uygulama: Çok Yönlü Yalıtımda Eşsiz Bir Çözüm
Lifli yapısının tüm katmanlarına uygulanan özel işlemler sonucu elde edilen doymuş yapıdaki taş yünü iyi bir su itici olarak davranış gösterirken sahip olduğu buhar geçirgenliği sayesinde nemin bina içerisinde tutunmasını engeller. Taş yünü ile yalıtılmış yapılar daha sağlıklı ve konforlu hale gelir. Taş yünü boyutsal kararlılığı sayesinde sıcaklık değişiminden etkilenmez. Uzun lif yapısı sayesinde, kesim ve laminasyonda, düzgün kenar ve yüzeye sahip ürün elde edilmesine olanak sunar.

Hammaddenin ergitilmesinde açığa çıkan yüksek oranda sıcak yanmamış hava geri besleme ile üretim sürecinde tekrar kullanılarak ihtiyaç duyulan enerji miktarı azaltılmaktadır.
Ergitme fırınında biriken safsızlıklar özel bir teknoloji ile ayrıştırılmaktadır. Süreçte tercih edilen bu ileri teknoloji bir taraftan ürün içerisindeki şut (elyaflaşmamış taş) miktarını minimum değerlere düşürürken diğer taraftan da ürün kalitesinin maksimum seviyeye çıkarılmasına imkan sunmaktadır.

Özellik Tanım Birim Standart
Yangın dayanımı A1 – EN 13501-1
Su buharı difüzyon direnci 1 – EN 13162
Isıl iletkenlik değeri 0,034 W/mK EN 12667/12939
Nominal serbest yoğunluk 30-200 kg/m3 EN 1602
Kalınlık toleransı T4 %mm EN 823
Kısa süreli su daldırma ile su emme WS kg/m2 EN 1609
Uzun süreli su daldırma ile su emme WL(P) kg/m2 EN 12087
Erime noktası > 1000 oC DIN 4102

kullanım yeri ve amacına göre farklı boyut ve teknik özelliklerde, değişik kaplama malzemeleri ile şilte, levha, boru ve dökme şeklinde üretilmektedir. Süreçte üretilen taşyününün yoğunluğu ile elyafların yönü ve tercih edilen bağlayıcı reçine tipi mekanik özelliklerini üstün kılmaktadır.

ileri üretim teknolojisi sayesinde üretilen uzun lif yapısıyla bünyesinde hapsettiği havanın dağılımı ve dış koşullardan ayrımını daha iyi sağlayarak düşük ısı iletkenlik değeri ile mükemmel ısı yalıtımı sunmaktadır. Gürültüyü ve titreşimi emerek huzurlu ve sağlıklı bir yaşam alanı yaratmaktadır.

1000 °C’ın üzerindeki sıcaklıklara dayanıklılığı ile TS EN 13501-1 standardına göre A sınıfı yanmaz malzeme olarak yapılarda tam yangın güvenliği sağlamaktadır. Şilte ve levha tipi ürünler TS 901-1 EN 13162 standardına uygun olarak imal edilmektedir.

14 Aralık 2017
2.092 kez görüntülendi
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?