AraWhatsApp
WeCreativez WhatsApp Support
Whatsapp İletişim
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim?

Dış Cephe Kaplama Hakkında

Dış Cephe Kaplama Hakkında

Dış cephe kaplama, ısı ve ses yalıtımı için tercih edilen yöntemlerden birisidir. Dış cephe kaplaması için kullanılan malzemeler ısı iletim direncini artırması ve ısı geçişini azaltması için kullanılırlar. Yalıtımı bir bütün olarak ele almak, uygulanacak olan tüm işlemlerin eksiksiz yapılması gerekir. Binalarda ısı transferinin en çok görüldüğü yerlerde dış cephe kaplama işlemi yapıldıktan sonrasında, ciddi faydalar görülmektedir.

Gelişen teknoloji ile birlikte binaların yalıtımları ve estetik görünümleri için onlarca dış cephe kaplama çeşidi üretilmiştir. Yapıların dış cephelerine monte edilebilen tüm bu kaplama çeşitleri hafifçe olmaları nedeni ile binaya ek yük olmadan uygulanabilmektedir. Dış cephe kaplama modellerini maddeler halinde sıralarsak:

Dış Cephe Mantolama

Ahşap Dış Cephe Kaplamaları

-Prekast Dış Cephe Kaplamaları

Alüminyum Kompozit panel Dış Cephe Kaplamaları

-Yalı Baskı Dış Cephe Kaplamaları

naturel Taş Dış Cephe Kaplamaları

Siding Dış Cephe Kaplamaları çeşitleridir.

Dış cephe mantolama işleminin binanın dışından yapılması ve tüm elemanlarının ısı depolayan bir kütle olarak değerlendirilmesi gerekir. Bina içindeki ısınma kaynaklarının kesildiği anda, iç cephe kaplamalarına oranla daha yavaş bir soğuma veya ısınma gerçekleşir. Yani çok daha ekonomik bir ısınma-soğuma sağlanmış olur. Aksi durumda ise ısı yalıtımının uygulanmasında ısı depolayıcı maddeler; yapı içinde de bina içinde kullanılan malzemeler olacaktır. Dış cephe kaplama işleminin arkasından depolanan ısı miktarları sınırlı ve çok düşük miktarlarda kalmaktadır.

25 Aralık 2017
2.522 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?